Wsparcie psychologiczne - koronawirus

włącz . Opublikowano w Aktualności i wydarzenia

Szanowni Mieszkańcy Gminy,

Jeżeli w związku z obecną sytuacją związaną z koronawirusem potrzebujecie Państwo wsparcia psychologicznego, przedstawiamy Państwu następujące formy wsparcia w tym zakresie:

Konsultacje telefoniczne lub online z psychologiem zatrudnianym przez MOPS w Nidzicy - po uprzedniej rejestracji telefonicznej w sekretariacie Ośrodka pod nr telefonu (89) 625 29 14- w godz. od 7.30 do 13.00

Każdy potrzebujący wsparcia psychologicznego może zwrócić się o pomoc do specjalistów z wojsk obrony terytorialnej. Psychologowie WOT całą dobę czuwają na specjalnej infolinii. Ich pomoc jest dostępna dla każdego. Aby z niej skorzystać wystarczy zadzwonić pod numer 800-100-102 lub skorzystać z połączenia wideo w programie Skype.

Kanał YouTubeAkademia NFZ

Utrzymanie kwarantanny ma kluczowe znaczenie dla powstrzymania epidemii koronawirusa. Jednak przebywanie w izolacji na pewno ma wpływ na Twoją psychikę. Co zrobić, jeśli dopadają Cię lęki, gdy boisz się o przyszłość swojej rodziny, gdy przebywanie w czterech ścianach wywołuje napięcia i konflikty?

W trudnym czasie kwarantanny szczególnie potrzebujesz wsparcia psychologicznego, dlatego NFZ przygotował serię internetowych podcastów.

– Cykl 10 minutowych podcastów zrealizowaliśmy wspólnie z Dorotą Mintą, psychoterapeutą z wieloletnim stażem, szefową fundacji StomaLife, która specjalizuje się w trudnościach psychologicznych dotyczących kryzysów i chorób przewlekłych – zaznacza Adam Niedzielski, prezes Narodowego Funduszu Zdrowia.

Plan emisji podcastów:

31 marca: Lęk - co zrobić, by Tobą nie zawładnął?
1 kwietnia: Izoluj się pozostając w kontakcie z innymi
2 kwietnia: Kontrola - jak jej nie stracić?
3 kwietnia: Konflikty w rodzinie - jak do nich nie dopuścić?
4 kwietnia: Obniżenie nastroju - zrób nowy plan
5 kwietnia: Lęk przed utratą pracy - jak sobie z nim poradzić?
6 kwietnia: Techniki relaksacji - jak się zregenerować?
7 kwietnia: Społeczna odpowiedzialność - myśl o innych
8 kwietnia: Zespół stresu pourazowego - jak zadbać o swoją przyszłość?
9 kwietnia: Ruch to zdrowie, ale pamiętaj o bezpieczeństwie

Pierwszy z serii 10 bezpłatnych podcastów można było zobaczyć już 31 marca. Wszystkie opublikowane zostaną na kanale YouTube – Akademia NFZ.

Info- MOPS w Nidzicy