Zgłoszenia alarmowe od osób głuchych… Deaf Help

włącz . Opublikowano w Aktualności i wydarzenia

W Warmińsko Mazurskim Centrum Powiadamiania Ratunkowego uruchomiona jest  bramka sms dedykowana do przyjmowania zgłoszeń alarmowych od osób głuchych. Zgłoszenia od osób głuchych można przesyłać sms lub specjalnie zaprojektowaną aplikacją Deaf Help przeznaczoną na urządzenia mobilne.

Podstawowym celem stworzonego rozwiązania jest maksymalne uproszenie wprowadzania treści zgłoszenia przesyłanego przez osoby głuche. Pisanie, które często sprawia problem niesłyszącym, zastąpione zostało obrazami. Dzięki temu obsługa aplikacji staje się intuicyjnie prosta. Aplikacja Deaf Help dostępna jest dla każdego w sklepie Google Play, a pełna funkcjonalność tej aplikacji dostępna jest dla osób zarejestrowanych w Centrum Powiadamiania Ratunkowego.

W aplikacji Deaf Help dostępnych jest 18 kategorii zdarzeń takich jak: „pożar”, „wypadek”, „cukrzyca”, „zgubiłem się”. Aby wysłać zgłoszenie należy wskazać kategorię zdarzenia, adres i ewentualne uwagi dotyczące zdarzenia.

Obecnie w bazie Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Olsztynie zarejestrowanych jest ponad 120 osób. Stworzona w naszym województwie aplikacja jest jedyną taką w Polsce.

deafhelp1

deafhelp