Informacja
Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Nidzicy informuje, że:
    •  7 grudnia 2019r. (sobota) Ośrodek będzie czynnyw godzinach: 7:30 do 15:30.
    •
    •  27 grudnia  2019r. (piątek) Ośrodek będzie nieczynny.
    •
    • 24 grudnia 2019r. (wtorek)  Ośrodek będzie czynnyw godzinach: 7:30 do 12:00

 

Podsumowanie realizacji - Podprogram 2018

Parafia p.w NP NMP i św. Wojciecha wraz z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Nidzicy w czerwcu 2019 roku zakończyła realizację Podprogramu 2018 w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020.

Pomoc żywnościową otrzymać mogły osoby/rodziny znajdujące się w najtrudniejszej sytuacji, np. dotknięte ubóstwem, sieroctwem, bezdomnością, niepełnosprawnością, długotrwałą lub ciężką chorobą i uzyskujące dochód nieprzekraczający 1 402 zł w przypadku osoby samotnie gospodarującej i 1 056 zł w przypadku osoby w rodzinie (dochód nieprzekraczający 200% kryterium dochodowego uprawniającego do korzystania z pomocy społecznej).

Osoby najbardziej potrzebujące otrzymywały artykuły warzywne i owocowe, skrobiowe, mleczne, mięsne, cukier, tłuszcze oraz dania gotowe między innymi:

1) groszek z marchewką,

2) fasolę białą,

3) koncentrat pomidorowy,

4) buraczki wiórki,

5) powidła śliwkowe,

6) makaron jajeczny,

7) makaron kukurydziany bezglutenowy,

8) ryż biały,

9) kaszę gryczaną,

10) herbatniki maślane,

11) mleko,

12) ser podpuszczkowy dojrzewający,

13) szynkę drobiową,

14) szynkę wieprzową mieloną,

15) pasztet wieprzowy,

16) kabanosy wieprzowe,

17) filet z makreli w oleju,

18) cukier biały,

19) miód nektarowy wielokwiatowy,

20) olej rzepakowy,

21) gołąbki w sosie pomidorowym.

W ramach realizacji Podprogramu 2018:

  • żywność odebrało 479 osób potrzebujących;

  • wydano osobom potrzebującym 23054,27 ton żywności;

  • wydano osobom potrzebującym 479 paczek żywnościowych;

  • odbyły (o) się 3 warsztaty(ów) dla 56 uczestników/czek.

Działania towarzyszące realizowane przez Caritas prowadziły do nabycia przez uczestników/czki działań samodzielności i kompetencji w zakresie umiejętności prowadzenia gospodarstwa domowego.

Działania te były realizowane w formie warsztatów, przekazujących niezbędną wiedzę i umiejętności z zakresu zapobiegania marnowaniu żywności.

artakcja

W Warmińsko Mazurskim Centrum Powiadamiania Ratunkowego uruchomiona jest  bramka sms dedykowana do przyjmowania zgłoszeń alarmowych od osób głuchych. Zgłoszenia od osób głuchych można przesyłać sms lub specjalnie zaprojektowaną aplikacją Deaf Help przeznaczoną na urządzenia mobilne.

Podstawowym celem stworzonego rozwiązania jest maksymalne uproszenie wprowadzania treści zgłoszenia przesyłanego przez osoby głuche. Pisanie, które często sprawia problem niesłyszącym, zastąpione zostało obrazami. Dzięki temu obsługa aplikacji staje się intuicyjnie prosta. Aplikacja Deaf Help dostępna jest dla każdego w sklepie Google Play, a pełna funkcjonalność tej aplikacji dostępna jest dla osób zarejestrowanych w Centrum Powiadamiania Ratunkowego.

W aplikacji Deaf Help dostępnych jest 18 kategorii zdarzeń takich jak: „pożar”, „wypadek”, „cukrzyca”, „zgubiłem się”. Aby wysłać zgłoszenie należy wskazać kategorię zdarzenia, adres i ewentualne uwagi dotyczące zdarzenia.

Obecnie w bazie Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Olsztynie zarejestrowanych jest ponad 120 osób. Stworzona w naszym województwie aplikacja jest jedyną taką w Polsce.

deafhelp1

deafhelp

Fundacja Edukacyjna im. Jerzego Juzonia już 8 lipca 2019 roku rozpocznie rekrutację do VIII Edycji stypendiów akademickich na rok 2019/2020.

Celem Fundacji jest zwiększanie szans edukacyjnych młodzieży z małych miejscowości, realizowane poprzez pomoc finansową, która niejednokrotnie jest jedyną szansą na podjęcie studiów wyższych w większych miastach.

Stypendia w wysokości 5000zł. przyznawane są na okres pierwszego roku studiów stacjonarnych na uczelniach akademickich.

Plakat FEJJ VIII Edycja V2 mały