Informacja

Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Nidzicy informuje, że dzień 14.08.2020r. (piątek) jest dniem wolnym od pracy w zamian za święto przypadające w sobotę (15.08.2020r.)

OGŁOSZENIE

W związku z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 16 maja 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Dz. U. z 2020 r. poz. 878) informuję, że  Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Nidzicy zostaje otwarty dla interesantów.
Jednocześnie należy w dalszym ciągu zachować reżim sanitarny, tj. osoby przychodzące do Ośrodka w Nidzicy powinny :

  • mieć założoną maseczkę ochronną;
  • zdezynfekować ręce płynem, który znajduje się przy drzwiach wejściowych;
  • zachować odstęp między pracownikami i innymi interesantami co najmniej 1,5 - 2 m.

Ponadto dopuszczalna liczba interesantów przebywających, w tym  samym  czasie,  w jednym pomieszczeniu nie może być większa niż 1 osoba na jedno stanowisko obsługi.
Osoby, których sprawy nie wymagają osobistej wizyty w Ośrodku  proszone są o korzystanie w dalszym ciągu z systemów teleinformatycznych: e-mail, EPUAP, telefonicznie.

Dyrektor MOPS
Danuta Kamińska

ZASADY OBSŁUGI W MOPS NIDZICA

Na czas pandemii wstrzymana zostaje bezpośrednia obsługa klientów w budynku Ośrodka przy ul. Kolejowej 5 , 13-100 Nidzica.
W sprawach wyjątkowych, w których bezpośrednia obsługa klienta jest niezbędna, uruchomiony jest Tymczasowy Punkt Obsługi Interesanta w budynku MOPS przy ul. Kolejowej 5, (wejście od strony parkingu). Obowiązuje rejestracja telefoniczna. Jednocześnie prosimy o załatwianie spraw samodzielnie bez osób towarzyszących z zachowaniem podstawowych zasad bezpieczeństwa.

Ograniczenia w bezpośredniej obsłudze nie zwalniają z obowiązku niezwłocznego powiadamiania Ośrodka o zmianach sytuacji rodzinnej lub dochodowej oraz innych okolicznościach mogących mieć wpływ na prawo do pobieranych świadczeń.
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Nidzicy rekomenduje kontakt z pracownikami Ośrodka: - drogą telefoniczną /89/ 625 29 14, /89/ 625 26 79 lub mailową: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Załatwianie spraw urzędowych z wykorzystaniem dostępnych elektronicznych narzędzi, takich jak: Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej (e- PUAP), e-mail- Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., lub pocztą tradycyjną.
Wnioski należy przesyłać drogą listową lub elektroniczną (empatia.mpips.gov.pl , epuap.gov.pl). Formularze są dostępne na stronie internetowej Ośrodka. Wyjaśnienia co do wymaganych załączników można uzyskać telefonicznie;
Korespondencję, w tym wnioski o świadczenia, można również wrzucać do skrzynki podawczej znajdującej się przed wejściem głównym do budynku MOPS.
Osobom starszym lub z obniżoną odpornością zaleca się nieopuszczanie mieszkania i załatwianie spraw za pośrednictwem członków rodziny, gdy nie jest możliwe załatwienie sprawy drogą telefoniczną, elektroniczną lub listownie.

KOMUNIKAT W SPRAWIE WYPŁAT ŚWIADCZEŃ RODZINNYCH I FUNDUSZU ALIMENTACYJNEGO

Szanowni Państwo! W związku z dynamicznie rozwijającą się sytuacją związaną z pandemią koronawirusa o nazwie COVID-19, w celu ograniczenia ryzyka zakażenia wirusem, informujemy, iż w miesiącu kwietniu 2020r wypłata świadczeń rodzinnych i funduszu alimentacyjnego realizowana będzie wyłącznie na konta bankowe wskazane przez wnioskodawców oraz przekazem pocztowym na wskazany przez wnioskodawcę adres zamieszkania w dniu 20-04-2020r.

Szanowni Mieszkańcy Gminy,

Jeżeli w związku z obecną sytuacją związaną z koronawirusem potrzebujecie Państwo wsparcia psychologicznego, przedstawiamy Państwu następujące formy wsparcia w tym zakresie:

Konsultacje telefoniczne lub online z psychologiem zatrudnianym przez MOPS w Nidzicy - po uprzedniej rejestracji telefonicznej w sekretariacie Ośrodka pod nr telefonu (89) 625 29 14- w godz. od 7.30 do 13.00

Każdy potrzebujący wsparcia psychologicznego może zwrócić się o pomoc do specjalistów z wojsk obrony terytorialnej. Psychologowie WOT całą dobę czuwają na specjalnej infolinii. Ich pomoc jest dostępna dla każdego. Aby z niej skorzystać wystarczy zadzwonić pod numer 800-100-102 lub skorzystać z połączenia wideo w programie Skype.

Kanał YouTubeAkademia NFZ

Utrzymanie kwarantanny ma kluczowe znaczenie dla powstrzymania epidemii koronawirusa. Jednak przebywanie w izolacji na pewno ma wpływ na Twoją psychikę. Co zrobić, jeśli dopadają Cię lęki, gdy boisz się o przyszłość swojej rodziny, gdy przebywanie w czterech ścianach wywołuje napięcia i konflikty?

W trudnym czasie kwarantanny szczególnie potrzebujesz wsparcia psychologicznego, dlatego NFZ przygotował serię internetowych podcastów.

– Cykl 10 minutowych podcastów zrealizowaliśmy wspólnie z Dorotą Mintą, psychoterapeutą z wieloletnim stażem, szefową fundacji StomaLife, która specjalizuje się w trudnościach psychologicznych dotyczących kryzysów i chorób przewlekłych – zaznacza Adam Niedzielski, prezes Narodowego Funduszu Zdrowia.

Plan emisji podcastów:

31 marca: Lęk - co zrobić, by Tobą nie zawładnął?
1 kwietnia: Izoluj się pozostając w kontakcie z innymi
2 kwietnia: Kontrola - jak jej nie stracić?
3 kwietnia: Konflikty w rodzinie - jak do nich nie dopuścić?
4 kwietnia: Obniżenie nastroju - zrób nowy plan
5 kwietnia: Lęk przed utratą pracy - jak sobie z nim poradzić?
6 kwietnia: Techniki relaksacji - jak się zregenerować?
7 kwietnia: Społeczna odpowiedzialność - myśl o innych
8 kwietnia: Zespół stresu pourazowego - jak zadbać o swoją przyszłość?
9 kwietnia: Ruch to zdrowie, ale pamiętaj o bezpieczeństwie

Pierwszy z serii 10 bezpłatnych podcastów można było zobaczyć już 31 marca. Wszystkie opublikowane zostaną na kanale YouTube – Akademia NFZ.

Info- MOPS w Nidzicy